Cinch Connectivity Solutions N1L29BFN10024
N1L29BFN10024 picture photo
Mfg. Part Number
N1L29BFN10024
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
COAX CABLE N-TYPE MALE/MALE 24"
Datasheet Download
N1L29BFN10024.pdf
Availability of N1L29BFN10024
QUANTITY
N1L29BFN10024 Order Process
Ship out your order
Specifications of N1L29BFN10024
Internal Part NumberEIS-N1L29BFN10024
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleN-Type to N-Type
1st ConnectorN Male Plug
2nd ConnectorN Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeLA 290
Impedance50 Ohm
Frequency - Max18GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N1L29BFN10024
Related LinksN1L29B, N1L29BFN10024 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
N1L29BFN10024 Details Description
Related parts for N1L29BFN10024
TVS DIODE 14VWM 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR PROBE 10K OHM +/-0.2C datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR 6OUT 6'CORD GRY datasheet.pdf
PHOTODARLINGTON TO-46 FLAT PACK datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V CH 1206 datasheet.pdf
AC-DC MED ADPT 48V 4.166A 200W datasheet.pdf