Tripp Lite N201-015-WH
N201-015-WH picture photo
Mfg. Part Number
N201-015-WH
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
PATCH CABLE RJ45 M/M WHITE 15'
Datasheet Download
N201-015-WH.pdf
Availability of N201-015-WH
QUANTITY
N201-015-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of N201-015-WH
Internal Part NumberEIS-N201-015-WH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCables and Connectivity Portfolio
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
Series-
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length15.0' (4.57m)
ShieldingUnshielded
ColorWhite
FeaturesMolded Plugs
StyleCat6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N201-015-WH
Related LinksN201-, N201-015-WH Datasheet, Tripp Lite Distributor
N201-015-WH Details Description
Related parts for N201-015-WH
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 15A TO220AC datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A TO100-10 datasheet.pdf