Tripp Lite N201-025-GY
N201-025-GY picture photo
Mfg. Part Number
N201-025-GY
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CABLE PATCH CAT6 GRAY 25'
Datasheet Download
N201-025-GY.pdf
Availability of N201-025-GY
QUANTITY
N201-025-GY Order Process
Ship out your order
Specifications of N201-025-GY
Internal Part NumberEIS-N201-025-GY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCables and Connectivity Portfolio
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
Series-
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length25.0' (7.62m)
ShieldingUnshielded
ColorGray
FeaturesMolded Plugs
StyleCat6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N201-025-GY
Related LinksN201-, N201-025-GY Datasheet, Tripp Lite Distributor
N201-025-GY Details Description
Related parts for N201-025-GY
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFK05A/AE05/AFH05T datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
TOOL FERRULE L-PLATE .210-.219 datasheet.pdf
IC FUNCTION GENERATOR 16DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 1000V 5A 80W DPAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 100V datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1200W datasheet.pdf