Micron Technology N25Q008A11EF640E
N25Q008A11EF640E picture photo
Mfg. Part Number
N25Q008A11EF640E
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 1MX8 SLC SOIC
Datasheet Download
N25Q008A11EF640E.pdf
Availability of N25Q008A11EF640E
QUANTITY
N25Q008A11EF640E Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q008A11EF640E
Internal Part NumberEIS-N25Q008A11EF640E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q008A11EF640E
Related LinksN25Q008A, N25Q008A11EF640E Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q008A11EF640E Details Description
Related parts for N25Q008A11EF640E
FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVSR CPU 16K EEPROM 8SOIC datasheet.pdf
SHORT LINK COMB INSUL DIN 2POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.4PF 16V 01005 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1927BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf