Micron Technology N25Q064A13EF8A0F TR
N25Q064A13EF8A0F TR picture photo
Mfg. Part Number
N25Q064A13EF8A0F TR
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 108MHZ VDFPN
Datasheet Download
N25Q064A13EF8A0F TR.pdf
Availability of N25Q064A13EF8A0F TR
QUANTITY
N25Q064A13EF8A0F TR Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q064A13EF8A0F TR
Internal Part NumberEIS-N25Q064A13EF8A0F TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (16Mx4)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-VDFPN (MLP8) (8x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q064A13EF8A0F TR
Related LinksN25Q064A1, N25Q064A13EF8A0F TR Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q064A13EF8A0F TR Details Description
Related parts for N25Q064A13EF8A0F TR
SWITCH TOGGLE DPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 0.100 SMD datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 100MHZ 208QFP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf