Micron Technology N25Q128A11BF840F
N25Q128A11BF840F picture photo
Mfg. Part Number
N25Q128A11BF840F
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 8VDFPN
Datasheet Download
N25Q128A11BF840F.pdf
Availability of N25Q128A11BF840F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
N25Q128A11BF840F Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q128A11BF840F
Internal Part NumberEIS-N25Q128A11BF840F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMX25L12835F Migrating from N25Q128A
MX25U12835F Migrating from N25Q128A
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 09/Dec/2013
Standard Package4,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (16M x 8)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 2 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-VDFPN (MLP8) (8x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q128A11BF840F
Related LinksN25Q128A, N25Q128A11BF840F Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q128A11BF840F Details Description
Related parts for N25Q128A11BF840F
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 24POS DUAL TIN datasheet.pdf
R/A REC POWERBALDE datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.5A SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 32A 380V datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf