Micron Technology N25Q128A23BF840F
N25Q128A23BF840F picture photo
Mfg. Part Number
N25Q128A23BF840F
Brief Description
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 8VDFPN
Datasheet Download
N25Q128A23BF840F.pdf
Availability of N25Q128A23BF840F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
N25Q128A23BF840F Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q128A23BF840F
Internal Part NumberEIS-N25Q128A23BF840F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
MX25U12835F Migrating from N25Q128A
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 09/Dec/2013
Standard Package4,000
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (16M x 8)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-VDFPN (MLP8) (8x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q128A23BF840F
Related LinksN25Q128A, N25Q128A23BF840F Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q128A23BF840F Details Description
Related parts for N25Q128A23BF840F
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULE DDR 256MB 200-SODIMM datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 3W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH SELECT 3POS DPST-NO 10A datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 5% 450VDC RADIAL5 datasheet.pdf