Micron Technology N25Q256A13E1240F
N25Q256A13E1240F picture photo
Mfg. Part Number
N25Q256A13E1240F
Brief Description
IC FLASH 256MBIT 108MHZ 24TBGA
Datasheet Download
N25Q256A13E1240F.pdf
Availability of N25Q256A13E1240F
QUANTITY
N25Q256A13E1240F Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q256A13E1240F
Internal Part NumberEIS-N25Q256A13E1240F
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size256M (64Mx4)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-TBGA
Supplier Device Package24-T-PBGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q256A13E1240F
Related LinksN25Q256A, N25Q256A13E1240F Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q256A13E1240F Details Description
Related parts for N25Q256A13E1240F
CABLE TIE HEAVY ETFE BLU 11.5" datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/12V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
RES 34.0 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf