3M N3432-2002RB
N3432-2002RB picture photo
Mfg. Part Number
N3432-2002RB
Brief Description
CONN HEADER 40POS .100" STR GOLD
Datasheet Download
N3432-2002RB.pdf
Availability of N3432-2002RB
QUANTITY
N3432-2002RB Order Process
Ship out your order
Specifications of N3432-2002RB
Internal Part NumberEIS-N3432-2002RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.240" (6.10mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N3432-2002RB
Related LinksN3432-, N3432-2002RB Datasheet, 3M Distributor
N3432-2002RB Details Description
Related parts for N3432-2002RB
REGULATOR 5.00V 1A SMD T/R datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 800KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN HDR 40PIN GOLD VERT PCB datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 6SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf