EPCOS (TDK) N81-A230X
N81-A230X picture photo
Mfg. Part Number
N81-A230X
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 230V 20% 20KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
N81-A230X.pdf
Availability of N81-A230X
QUANTITY
N81-A230X Order Process
Ship out your order
Specifications of N81-A230X
Internal Part NumberEIS-N81-A230X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesN81-A230X
PackagingBulk
Voltage - DC Spark Over (Nom)230V
Impulse Discharge Current (8/20µs)20000A (20kA)
Tolerance±20%
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N81-A230X
Related LinksN81-, N81-A230X Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
N81-A230X Details Description
Related parts for N81-A230X
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH SEAL 3POS 25V datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C V-OUT 10-DFN datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TUBING PVC BLK 100' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf