FFF NA07518100J0G
NA07518100J0G picture photo
Mfg. Part Number
NA07518100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
254 TB SPR CLA 180D B/T
Datasheet Download
NA07518100J0G.pdf
Availability of NA07518100J0G
QUANTITY
NA07518100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NA07518100J0G
Internal Part NumberEIS-NA07518100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,400
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesNA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.100" (2.54mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current3A
Voltage150V
Wire Gauge20-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
Features-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NA07518100J0G
Related LinksNA0751, NA07518100J0G Datasheet, FFF Distributor
NA07518100J0G Details Description
Related parts for NA07518100J0G
IC DAC 12BIT W/BUFF MULT 20-DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SFLAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE A 13POS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 450V CH 1210 datasheet.pdf