FFF NA12B18100J0G
NA12B18100J0G picture photo
Mfg. Part Number
NA12B18100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
250 TB SPR CLA 180D B
Datasheet Download
NA12B18100J0G.pdf
Availability of NA12B18100J0G
QUANTITY
NA12B18100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NA12B18100J0G
Internal Part NumberEIS-NA12B18100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesNA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.098" (2.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current3A
Voltage150V
Wire Gauge20-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
Features-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NA12B18100J0G
Related LinksNA12B1, NA12B18100J0G Datasheet, FFF Distributor
NA12B18100J0G Details Description
Related parts for NA12B18100J0G
CONN RCPT 96POS 3ROWS VERT PCB datasheet.pdf
IC MON DUAL SUPPLY PREC TSOT23-8 datasheet.pdf
JUMPER SOCKET SHORTING datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 64MBGA datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 100 OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 0.100 T/H datasheet.pdf