FFF NA21508100J0G
NA21508100J0G picture photo
Mfg. Part Number
NA21508100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
254 TB SPR CLA 90D B/T
Datasheet Download
NA21508100J0G.pdf
Availability of NA21508100J0G
QUANTITY
NA21508100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NA21508100J0G
Internal Part NumberEIS-NA21508100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesNA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.100" (2.54mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current3A
Voltage150V
Wire Gauge20-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
Features-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NA21508100J0G
Related LinksNA2150, NA21508100J0G Datasheet, FFF Distributor
NA21508100J0G Details Description
Related parts for NA21508100J0G
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W STER 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
1739 B41 1739B41 datasheet.pdf
PLUG-INTOP ROLLER PLUNGER SPDT datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND TWIST-PAIR 300' datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf