TE Connectivity Raychem Circuit Protection NANOASMDC020F-2
NANOASMDC020F-2 picture photo
Mfg. Part Number
NANOASMDC020F-2
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
POLYSWITCH 0.20A RESET FUSE SMD
Datasheet Download
NANOASMDC020F-2.pdf
Availability of NANOASMDC020F-2
QUANTITY
NANOASMDC020F-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of NANOASMDC020F-2
Internal Part NumberEIS-NANOASMDC020F-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPolySwitch®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max24V
Current - Max100A
Current - Hold (Ih) (Max)200mA
Current - Trip (It)420mA
R Min/Max0.650 ~ 3.100 Ohm
Time to Trip0.1s
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NANOASMDC020F-2
NANOASMDC020F-2 Details Description
Related parts for NANOASMDC020F-2
IDC CABLE - CSR40G/AE40M/CCE40G datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD CALIB 16-SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
MCU ARM 128KB FLASH LCD 64LQFP datasheet.pdf
RES 39K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DSUB DUST CAP FE 09P BLACK datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SIGE DOWNCONV MIXER SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H GOLD datasheet.pdf