FFF NB04A08500J0G
NB04A08500J0G picture photo
Mfg. Part Number
NB04A08500J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
750 TB SPRING PLUG
Datasheet Download
NB04A08500J0G.pdf
Availability of NB04A08500J0G
QUANTITY
NB04A08500J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NB04A08500J0G
Internal Part NumberEIS-NB04A08500J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NB04A08500J0G
Related LinksNB04A0, NB04A08500J0G Datasheet, FFF Distributor
NB04A08500J0G Details Description
Related parts for NB04A08500J0G
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 150MA NO 4-USFL datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 1100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 140A TO240AA datasheet.pdf
CABLE DUCT 4 WAY CROSS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf