ON Semiconductor NB100LVEP221FAR2
NB100LVEP221FAR2 picture photo
Mfg. Part Number
NB100LVEP221FAR2
Brief Description
IC CLK BUFFER 2:20 1GHZ 52LQFP
Datasheet Download
NB100LVEP221FAR2.pdf
Availability of NB100LVEP221FAR2
QUANTITY
NB100LVEP221FAR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of NB100LVEP221FAR2
Internal Part NumberEIS-NB100LVEP221FAR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Oct/2012
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series100LVEP
PackagingCut Tape (CT)
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:20
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputECL, HSTL, LVPECL
OutputECL, PECL
Frequency - Max1GHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case52-LQFP Exposed Pad
Supplier Device Package52-LQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NB100LVEP221FAR2
Related LinksNB100LVE, NB100LVEP221FAR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NB100LVEP221FAR2 Details Description
Related parts for NB100LVEP221FAR2
RES SMD 1.78K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE 8SOIC datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 19.6 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
FEP HI VOLT #18 30KV 100 FT GN datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf