ON Semiconductor NB100LVEP222FAR2
NB100LVEP222FAR2 picture photo
Mfg. Part Number
NB100LVEP222FAR2
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:15 1GHZ 52LQFP
Datasheet Download
NB100LVEP222FAR2.pdf
Availability of NB100LVEP222FAR2
QUANTITY
NB100LVEP222FAR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of NB100LVEP222FAR2
Internal Part NumberEIS-NB100LVEP222FAR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Oct/2012
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series100LVEP
PackagingCut Tape (CT)
TypeFanout Buffer (Distribution), Divider, Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:15
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputLVECL, LVPECL
OutputLVECL, LVPECL
Frequency - Max1GHz
Voltage - Supply±2.375 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case52-LQFP Exposed Pad
Supplier Device Package52-LQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NB100LVEP222FAR2
Related LinksNB100LVE, NB100LVEP222FAR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NB100LVEP222FAR2 Details Description
Related parts for NB100LVEP222FAR2
TACHOMETER LED 6 CHAR 115/230V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPEA 27POS datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT/SLOT/PG datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 12-18V 1.4A datasheet.pdf