AVX Corporation NB20L00223JBA
NB20L00223JBA picture photo
Mfg. Part Number
NB20L00223JBA
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM NTC 22KOHM 5% 1206 SMD
Datasheet Download
NB20L00223JBA.pdf
Availability of NB20L00223JBA
QUANTITY
NB20L00223JBA Order Process
Ship out your order
Specifications of NB20L00223JBA
Internal Part NumberEIS-NB20L00223JBA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesNB20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/853790K
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max240mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NB20L00223JBA
Related LinksNB20L0, NB20L00223JBA Datasheet, AVX Corporation Distributor
NB20L00223JBA Details Description
Related parts for NB20L00223JBA
OC 8MHZ Z80 KIO 100 LQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 7.3A D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 1.5A 60 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.18A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 300K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
1.5" FR BRAIDEDED SLEEVING datasheet.pdf