ON Semiconductor NB3H83905CDR2G
NB3H83905CDR2G picture photo
Mfg. Part Number
NB3H83905CDR2G
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SOIC
Datasheet Download
NB3H83905CDR2G.pdf
Availability of NB3H83905CDR2G
QUANTITY
NB3H83905CDR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of NB3H83905CDR2G
Internal Part NumberEIS-NB3H83905CDR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:6
Differential - Input:OutputNo/No
InputLVCMOS, LVTTL, Crystal
OutputLVCMOS, LVTTL
Frequency - Max100MHz
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NB3H83905CDR2G
Related LinksNB3H839, NB3H83905CDR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NB3H83905CDR2G Details Description
Related parts for NB3H83905CDR2G
CONN RING 16-22 AWG #4 PL-GRIP datasheet.pdf
FIXED IND 120MH 8MA 97 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SYNC COUNTER PRESET HS 16SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 35A 480VAC 300VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS VERT BRD/BRD datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED WEDGE T-1 3/4 YLW 585NM 14V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 410MW SOD123 datasheet.pdf