ON Semiconductor NB3N3002DTR2G
NB3N3002DTR2G picture photo
Mfg. Part Number
NB3N3002DTR2G
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK GEN XTAL-HCSL 16-TSSOP
Datasheet Download
NB3N3002DTR2G.pdf
Availability of NB3N3002DTR2G
QUANTITY
NB3N3002DTR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of NB3N3002DTR2G
Internal Part NumberEIS-NB3N3002DTR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock and Data Distribution Products - Part 1
Clock and Data Distribution Products - Part 2
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
PLLYes
InputClock, Crystal
OutputHCSL, LVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max200MHz
Divider/MultiplierNo/Yes
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NB3N3002DTR2G
Related LinksNB3N30, NB3N3002DTR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NB3N3002DTR2G Details Description
Related parts for NB3N3002DTR2G
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC QUAD 2-1 DATA SEL/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR 3PH 25A W/HS DC IN 32V datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 40POS 60DEG SHLD datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 38 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN THREADED 1POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 0.32A TO-205 datasheet.pdf