ON Semiconductor NB3N3020DTR2G
NB3N3020DTR2G picture photo
Mfg. Part Number
NB3N3020DTR2G
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK MULTIPLIER 3.3V 16-TSSOP
Datasheet Download
NB3N3020DTR2G.pdf
Availability of NB3N3020DTR2G
QUANTITY
NB3N3020DTR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of NB3N3020DTR2G
Internal Part NumberEIS-NB3N3020DTR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Multiplier
PLLYes
InputLVCMOS, LVTTL, Crystal
OutputLVCMOS, LVPECL, LVTTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max210MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply2.97 V ~ 3.63 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NB3N3020DTR2G
Related LinksNB3N30, NB3N3020DTR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NB3N3020DTR2G Details Description
Related parts for NB3N3020DTR2G
THYRISTOR 270V 150A DO-214AC datasheet.pdf
CONV DC-DC TRPL-VO 9A SMD datasheet.pdf
CABLE MODULE FR3 16BIT 40-DIP datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT GRN 0.56" CC datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CABLE 20COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH LOCK datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP datasheet.pdf
1 MHz to 8 GHz, 70 dB Logarithmic Detector/Controller IC datasheet.pdf