ON Semiconductor NBC12430AFNR2
NBC12430AFNR2 picture photo
Mfg. Part Number
NBC12430AFNR2
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK SYNTH 50-800MHZ 28-PLCC
Datasheet Download
NBC12430AFNR2.pdf
Availability of NBC12430AFNR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NBC12430AFNR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of NBC12430AFNR2
Internal Part NumberEIS-NBC12430AFNR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypePLL Clock Generator
PLLYes
InputCrystal
OutputPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max800MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 5.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NBC12430AFNR2
Related LinksNBC124, NBC12430AFNR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NBC12430AFNR2 Details Description
Related parts for NBC12430AFNR2
RES 4.7M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 320A MAGNAPAK datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 5% 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
THYRISTOR INV 400A 1400V TO200AB datasheet.pdf