Honeywell Sensing and Productivity Solutions NBPDPNN030PAUNV
NBPDPNN030PAUNV picture photo
Mfg. Part Number
NBPDPNN030PAUNV
Brief Description
SENSOR PRES 30PSI ABSO 12V DIP
Datasheet Download
NBPDPNN030PAUNV.pdf
Availability of NBPDPNN030PAUNV
QUANTITY
NBPDPNN030PAUNV Order Process
Ship out your order
Specifications of NBPDPNN030PAUNV
Internal Part NumberEIS-NBPDPNN030PAUNV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesNBP Series Appl Note
SeriesNBP
Pressure TypeAbsolute
Operating Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Output TypeWheatstone Bridge
Output0 mV ~ 105 mV (5V)
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply1.8 V ~ 12 V
Port Size-
Port StyleNo Port
Features-
Termination StylePC Pin
Maximum Pressure60 PSI (413.69 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case4-DIP (0.453", 11.50mm), Top Port
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NBPDPNN030PAUNV
NBPDPNN030PAUNV Details Description
Related parts for NBPDPNN030PAUNV
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN DIN R MALE 128 CKT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 6.86MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 335MA 900 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf