Murata Electronics North America NCP03XC151
NCP03XC151 picture photo
Mfg. Part Number
NCP03XC151
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
for Surface Mounting Application
Datasheet Download
NCP03XC151.pdf
Availability of NCP03XC151
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP03XC151 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP03XC151
Internal Part NumberEIS-NCP03XC151
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NCP03XC151 today.
SeriesNCP03X
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NCP03XC151
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNCP03, NCP03XC151 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NCP03XC151 Details Description
Related parts for NCP03XC151
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
RES SMD 4.53M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 WW datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 8.8VC SOD923 datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT INDICATOR BLUE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.02A 120 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 10% 4KV AXIAL datasheet.pdf