Murata Electronics North America NCP21XQ471K03RA
NCP21XQ471K03RA picture photo
Mfg. Part Number
NCP21XQ471K03RA
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NCP21XQ471K03RA.pdf
Availability of NCP21XQ471K03RA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP21XQ471K03RA Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP21XQ471K03RA
Internal Part NumberEIS-NCP21XQ471K03RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NCP21XQ471K03RA today.
SeriesNCP21XQ47
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NCP21XQ471K03RA
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNCP21XQ, NCP21XQ471K03RA Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NCP21XQ471K03RA Details Description
Related parts for NCP21XQ471K03RA
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
POT 500 OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 2.15MHZ 10UMAX datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1A 43 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf