ON Semiconductor NCP301LSN28T1G
NCP301LSN28T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP301LSN28T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT OD 2.8V 5TSOP
Datasheet Download
NCP301LSN28T1G.pdf
Availability of NCP301LSN28T1G
QUANTITY
NCP301LSN28T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP301LSN28T1G
Internal Part NumberEIS-NCP301LSN28T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.8V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP301LSN28T1G
Related LinksNCP301L, NCP301LSN28T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP301LSN28T1G Details Description
Related parts for NCP301LSN28T1G
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
I datasheet.pdf
CONN HEADR 14POS DL R/A GOLD SMD datasheet.pdf
RES 127 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 88POS datasheet.pdf