ON Semiconductor NCP301LSN28T1G
NCP301LSN28T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP301LSN28T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT OD 2.8V 5TSOP
Datasheet Download
NCP301LSN28T1G.pdf
Availability of NCP301LSN28T1G
QUANTITY
NCP301LSN28T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP301LSN28T1G
Internal Part NumberEIS-NCP301LSN28T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.8V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP301LSN28T1G
Related LinksNCP301L, NCP301LSN28T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP301LSN28T1G Details Description
Related parts for NCP301LSN28T1G
IC RELAY PHOTOV 100V 360MA 16DIP datasheet.pdf
CONN CAP FOR SIZE 36 PLUG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 117 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 67MA 45 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO7 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN M12 5POS datasheet.pdf