ON Semiconductor NCP301LSN46T1
NCP301LSN46T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP301LSN46T1
Brief Description
IC VOLT DETECT OD 4.6V 5TSOP
Datasheet Download
NCP301LSN46T1.pdf
Availability of NCP301LSN46T1
QUANTITY
NCP301LSN46T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP301LSN46T1
Internal Part NumberEIS-NCP301LSN46T1
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.6V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP301LSN46T1
Related LinksNCP301, NCP301LSN46T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP301LSN46T1 Details Description
Related parts for NCP301LSN46T1
IC TEMP SWTCH OPEN DRAIN SOT23A5 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 140MA 2.736 OHM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
TAPE GEN PURPOSE VHB 4"X5YD datasheet.pdf
IC IF DEMODULATOR DGTL 40HVQFN datasheet.pdf
OSC MEMS 37.50MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 120 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER SAW 869.0MHZ SMD datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
FIXED IND 3.8NH 200MA 500 MOHM datasheet.pdf