ON Semiconductor NCP302HSN30T1
NCP302HSN30T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP302HSN30T1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 3.0V 5TSOP
Datasheet Download
NCP302HSN30T1.pdf
Availability of NCP302HSN30T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP302HSN30T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP302HSN30T1
Internal Part NumberEIS-NCP302HSN30T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP302HSN30T1
Related LinksNCP302, NCP302HSN30T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP302HSN30T1 Details Description
Related parts for NCP302HSN30T1
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A2015S/X 6" datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
PLIERS RETAIN RING POINTED NOSE datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 6.5A 16 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 26 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 16.9VC SMD datasheet.pdf
26500 19C 19#16 P PLUG AN LC datasheet.pdf
15 MHz Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf