ON Semiconductor NCP302LSN30T1G
NCP302LSN30T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP302LSN30T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLTAGE DETECT 3.0V 5TSOP
Datasheet Download
NCP302LSN30T1G.pdf
Availability of NCP302LSN30T1G
QUANTITY
NCP302LSN30T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP302LSN30T1G
Internal Part NumberEIS-NCP302LSN30T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP302LSN30T1G
Related LinksNCP302L, NCP302LSN30T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP302LSN30T1G Details Description
Related parts for NCP302LSN30T1G
RES SMD 1K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK 32TQFN datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
MOD PROGR UNIV MPLAB ICD2 ICD3 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.3A 260 MOHM datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.75K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf