ON Semiconductor NCP302LSN30T1G
NCP302LSN30T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP302LSN30T1G
Brief Description
IC VOLTAGE DETECT 3.0V 5TSOP
Datasheet Download
NCP302LSN30T1G.pdf
Availability of NCP302LSN30T1G
QUANTITY
NCP302LSN30T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP302LSN30T1G
Internal Part NumberEIS-NCP302LSN30T1G
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP302LSN30T1G
Related LinksNCP302L, NCP302LSN30T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP302LSN30T1G Details Description
Related parts for NCP302LSN30T1G
DESOLDERING IRON W/ PUMP datasheet.pdf
RES SMD 1.24KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf