ON Semiconductor NCP302LSN45T1
NCP302LSN45T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP302LSN45T1
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 4.5V 5TSOP
Datasheet Download
NCP302LSN45T1.pdf
Availability of NCP302LSN45T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP302LSN45T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP302LSN45T1
Internal Part NumberEIS-NCP302LSN45T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold4.5V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP302LSN45T1
Related LinksNCP302, NCP302LSN45T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP302LSN45T1 Details Description
Related parts for NCP302LSN45T1
CAP ALUM 4.7UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 120NS 40VSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 1.7A TO263-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM R/A GN datasheet.pdf
CONN D-SUB datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
220UF 400V 30X35MM 105C 5000H datasheet.pdf