ON Semiconductor NCP303LSN26T1G
NCP303LSN26T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP303LSN26T1G
Brief Description
IC DETECTOR VOLTAGE 2.6V 5TSOP
Datasheet Download
NCP303LSN26T1G.pdf
Availability of NCP303LSN26T1G
QUANTITY
NCP303LSN26T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP303LSN26T1G
Internal Part NumberEIS-NCP303LSN26T1G
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.6V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP303LSN26T1G
Related LinksNCP303L, NCP303LSN26T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP303LSN26T1G Details Description
Related parts for NCP303LSN26T1G
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMK04131 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf