ON Semiconductor NCP303LSN30T1
NCP303LSN30T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP303LSN30T1
Brief Description
IC DETECTOR VOLTAGE 3.0V 5TSOP
Datasheet Download
NCP303LSN30T1.pdf
Availability of NCP303LSN30T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP303LSN30T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP303LSN30T1
Internal Part NumberEIS-NCP303LSN30T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP303LSN30T1
Related LinksNCP303, NCP303LSN30T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP303LSN30T1 Details Description
Related parts for NCP303LSN30T1
RES ARRAY 3 RES 820 OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC AMP LNA MMIC GAAS SMD 8-TSLP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STR INLINE CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .152M 20POS datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
PDU 3-PHASE SWITCHED 208V 5.7KW datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf