ON Semiconductor NCP304HSQ20T1
NCP304HSQ20T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP304HSQ20T1
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 2.0V SC-82AB
Datasheet Download
NCP304HSQ20T1.pdf
Availability of NCP304HSQ20T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP304HSQ20T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP304HSQ20T1
Internal Part NumberEIS-NCP304HSQ20T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP304HSQ20T1
Related LinksNCP304, NCP304HSQ20T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP304HSQ20T1 Details Description
Related parts for NCP304HSQ20T1
IC REG LDO 5.7V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION REG 6DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8TSSOP datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf