ON Semiconductor NCP304LSQ27T1
NCP304LSQ27T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP304LSQ27T1
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 2.7V SC-82AB
Datasheet Download
NCP304LSQ27T1.pdf
Availability of NCP304LSQ27T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP304LSQ27T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP304LSQ27T1
Internal Part NumberEIS-NCP304LSQ27T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP304LSQ27T1
Related LinksNCP304, NCP304LSQ27T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP304LSQ27T1 Details Description
Related parts for NCP304LSQ27T1
MULTIPLEXER DGTL 8INPUT 16SOP datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CORE CTRLR TWO-PHASE 40-QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 2A SOD57 datasheet.pdf