ON Semiconductor NCP304LSQ27T1G
NCP304LSQ27T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP304LSQ27T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 2.7V SC-82AB
Datasheet Download
NCP304LSQ27T1G.pdf
Availability of NCP304LSQ27T1G
QUANTITY
NCP304LSQ27T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP304LSQ27T1G
Internal Part NumberEIS-NCP304LSQ27T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP304LSQ27T1G
Related LinksNCP304L, NCP304LSQ27T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP304LSQ27T1G Details Description
Related parts for NCP304LSQ27T1G
RES 4.7 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
IC 24-BIT AUDIO CODEC 64-HTQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.26 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
TERMINAL SCREW VERT PC MNT BLK datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 32POS R/A GOLD datasheet.pdf