ON Semiconductor NCP304LSQ42T1G
NCP304LSQ42T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP304LSQ42T1G
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 4.2V SC-82AB
Datasheet Download
NCP304LSQ42T1G.pdf
Availability of NCP304LSQ42T1G
QUANTITY
NCP304LSQ42T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP304LSQ42T1G
Internal Part NumberEIS-NCP304LSQ42T1G
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP304LSQ42T1G
Related LinksNCP304L, NCP304LSQ42T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP304LSQ42T1G Details Description
Related parts for NCP304LSQ42T1G
RELAY OPTO AC/DC 600V 40MA 8-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 86TSOP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 PROFIBUS 8SOIC datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf