ON Semiconductor NCP305LSQ28T1
NCP305LSQ28T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP305LSQ28T1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT OD 2.8V SC-82AB
Datasheet Download
NCP305LSQ28T1.pdf
Availability of NCP305LSQ28T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP305LSQ28T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP305LSQ28T1
Internal Part NumberEIS-NCP305LSQ28T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP305LSQ28T1
Related LinksNCP305, NCP305LSQ28T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP305LSQ28T1 Details Description
Related parts for NCP305LSQ28T1
IC DAC 12BIT SERIAL IOUT 10-MSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 18DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.96 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT R/A PCB datasheet.pdf
DSX 80 DESOLDERING SET WITH WDH datasheet.pdf
IMPACT RAM 3X16 GR SN datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE PIN datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf