ON Semiconductor NCP308MT125TBG
NCP308MT125TBG picture photo
Mfg. Part Number
NCP308MT125TBG
Brief Description
IC SUPERVISOR 1.25V WDFN6
Datasheet Download
NCP308MT125TBG.pdf
Availability of NCP308MT125TBG
QUANTITY
NCP308MT125TBG Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP308MT125TBG
Internal Part NumberEIS-NCP308MT125TBG
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1.25V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-WDFN (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP308MT125TBG
Related LinksNCP308M, NCP308MT125TBG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP308MT125TBG Details Description
Related parts for NCP308MT125TBG
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA 24-SO datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W NPN NC M8 datasheet.pdf