ON Semiconductor NCP308SN150T1G
NCP308SN150T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP308SN150T1G
Brief Description
IC SUPERVISOR 1.5V TSOP6
Datasheet Download
NCP308SN150T1G.pdf
Availability of NCP308SN150T1G
QUANTITY
NCP308SN150T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP308SN150T1G
Internal Part NumberEIS-NCP308SN150T1G
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1.5V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74, SOT-457
Supplier Device Package6-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP308SN150T1G
Related LinksNCP308S, NCP308SN150T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP308SN150T1G Details Description
Related parts for NCP308SN150T1G
IDC CABLE - AKC26B/AE26G/APK26B datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC RS485 DVR/RCVR FUL-DUP 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 20.0 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
PLATO DSLDRNG TIP - 3/16" PACE datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 250W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J SLVR datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf