ON Semiconductor NCP4680DSQ15T1G
NCP4680DSQ15T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP4680DSQ15T1G
Brief Description
IC REG LDO 1.5V 0.15A SC70
Datasheet Download
NCP4680DSQ15T1G.pdf
Availability of NCP4680DSQ15T1G
QUANTITY
NCP4680DSQ15T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP4680DSQ15T1G
Internal Part NumberEIS-NCP4680DSQ15T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.5V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.39V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.25V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSC-70
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP4680DSQ15T1G
Related LinksNCP4680, NCP4680DSQ15T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP4680DSQ15T1G Details Description
Related parts for NCP4680DSQ15T1G
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM24S/AE24M/X datasheet.pdf
EXTENSION CABL 10M FOR SENS HEAD datasheet.pdf
TRANSFORMER FLYBACK LT3799 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 38.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 30SKT CRIMP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 69MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf