ON Semiconductor NCP4680DSQ25T1G
NCP4680DSQ25T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP4680DSQ25T1G
Brief Description
IC REG LDO 2.5V 0.15A SC70
Datasheet Download
NCP4680DSQ25T1G.pdf
Availability of NCP4680DSQ25T1G
QUANTITY
NCP4680DSQ25T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP4680DSQ25T1G
Internal Part NumberEIS-NCP4680DSQ25T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.5V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.25V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.25V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSC-70
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP4680DSQ25T1G
Related LinksNCP4680, NCP4680DSQ25T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP4680DSQ25T1G Details Description
Related parts for NCP4680DSQ25T1G
IC REG LDO 3V 0.15A/0.3A 10MLF datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CORE MODULE CM7200 datasheet.pdf
ADAPTER 3CC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TRANS RF N-CH 330W 50V datasheet.pdf