ON Semiconductor NCP5106BA36WGEVB
NCP5106BA36WGEVB picture photo
Mfg. Part Number
NCP5106BA36WGEVB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL BOARD FOR NCP5106BA36WG
Datasheet Download
NCP5106BA36WGEVB.pdf
Availability of NCP5106BA36WGEVB
QUANTITY
NCP5106BA36WGEVB Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP5106BA36WGEVB
Internal Part NumberEIS-NCP5106BA36WGEVB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesNCP5106B EVB BOM
NCP5106BA36WGEVB Gerber Files
NCP5106B EVB Schematic
Development Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeLighting, Ballast Control
EmbeddedNo
Utilized IC / PartNCP5106
Primary AttributesOutput Power 36W, PL-L Type
Secondary AttributesInput Range 85 ~ 145 VAC or 184 ~ 265 VAC
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP5106BA36WGEVB
Related LinksNCP5106B, NCP5106BA36WGEVB Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP5106BA36WGEVB Details Description
Related parts for NCP5106BA36WGEVB
CONN FFC FPC VERT 26POS 1MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH DIP LOW PRO 7 POS GOLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0306 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf