Yageo NCR-25KR-52-39R
NCR-25KR-52-39R picture photo
Mfg. Part Number
NCR-25KR-52-39R
Brief Description
RES 39 OHM 1/4W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR-25KR-52-39R.pdf
Availability of NCR-25KR-52-39R
QUANTITY
NCR-25KR-52-39R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR-25KR-52-39R
Internal Part NumberEIS-NCR-25KR-52-39R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±10%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR-25KR-52-39R
Related LinksNCR-25K, NCR-25KR-52-39R Datasheet, Yageo Distributor
NCR-25KR-52-39R Details Description
Related parts for NCR-25KR-52-39R
SLEEVE EXP BLK 0.50" (12.7MM) datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT ADHESIVE 22.2MM datasheet.pdf
CONN HDR 48POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf