Yageo NCR-25KR-52-910R
NCR-25KR-52-910R picture photo
Mfg. Part Number
NCR-25KR-52-910R
Brief Description
RES 910 OHM 1/4W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR-25KR-52-910R.pdf
Availability of NCR-25KR-52-910R
QUANTITY
NCR-25KR-52-910R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR-25KR-52-910R
Internal Part NumberEIS-NCR-25KR-52-910R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±10%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR-25KR-52-910R
Related LinksNCR-25KR, NCR-25KR-52-910R Datasheet, Yageo Distributor
NCR-25KR-52-910R Details Description
Related parts for NCR-25KR-52-910R
CONN EDGECARD 60POS .100 WW datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
TVS DIODE 6.05VWM 11.7VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC SATELLITE TUNER 56HVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 92MM datasheet.pdf