Yageo NCR-50KR-52-3K3
NCR-50KR-52-3K3 picture photo
Mfg. Part Number
NCR-50KR-52-3K3
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR-50KR-52-3K3.pdf
Availability of NCR-50KR-52-3K3
QUANTITY
NCR-50KR-52-3K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR-50KR-52-3K3
Internal Part NumberEIS-NCR-50KR-52-3K3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±10%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR-50KR-52-3K3
Related LinksNCR-50K, NCR-50KR-52-3K3 Datasheet, Yageo Distributor
NCR-50KR-52-3K3 Details Description
Related parts for NCR-50KR-52-3K3
DIODE ZENER 51V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf