Yageo NCR100KR-73-33R
NCR100KR-73-33R picture photo
Mfg. Part Number
NCR100KR-73-33R
Brief Description
RES 33 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR100KR-73-33R.pdf
Availability of NCR100KR-73-33R
QUANTITY
NCR100KR-73-33R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR100KR-73-33R
Internal Part NumberEIS-NCR100KR-73-33R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR100KR-73-33R
Related LinksNCR100K, NCR100KR-73-33R Datasheet, Yageo Distributor
NCR100KR-73-33R Details Description
Related parts for NCR100KR-73-33R
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LEAD ASSY DOUBLE MOLDED END 20MM datasheet.pdf
IC STEREO ENCODER MTS 32-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 3.08V SC70-4 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 0805 datasheet.pdf
CMD SOCKET TERMINALS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf