Yageo NCR100KR-73-39R
NCR100KR-73-39R picture photo
Mfg. Part Number
NCR100KR-73-39R
Brief Description
RES 39 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR100KR-73-39R.pdf
Availability of NCR100KR-73-39R
QUANTITY
NCR100KR-73-39R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR100KR-73-39R
Internal Part NumberEIS-NCR100KR-73-39R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR100KR-73-39R
Related LinksNCR100K, NCR100KR-73-39R Datasheet, Yageo Distributor
NCR100KR-73-39R Details Description
Related parts for NCR100KR-73-39R
SIDACTOR BI 170V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 620PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
IC SYNC SEPARATOR ANLG 16-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CUT&POLISH WHEEL 16X1X12" 7A CRS datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 850VDC SCREW datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 20% 330VAC AXIA datasheet.pdf