Yageo NCR100KR-73-47R
NCR100KR-73-47R picture photo
Mfg. Part Number
NCR100KR-73-47R
Brief Description
RES 47 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR100KR-73-47R.pdf
Availability of NCR100KR-73-47R
QUANTITY
NCR100KR-73-47R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR100KR-73-47R
Internal Part NumberEIS-NCR100KR-73-47R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR100KR-73-47R
Related LinksNCR100K, NCR100KR-73-47R Datasheet, Yageo Distributor
NCR100KR-73-47R Details Description
Related parts for NCR100KR-73-47R
CONN HEADER .100 SINGL STR 21POS datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS62300-085 datasheet.pdf
SHIELD BAG 6X8" METAL-IN 100PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 0.15W TH datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
NYLN INSL SELF-STRIP FML QCKSLD datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf